GÜVENLİK UYARILARI


Nurolbank ismini ve logosunu kullanarak, sizden kişisel ve finansal (hesap, müşteri veya TC numaranız gibi) bilgilerinizi isteyen e-postalara kesinlikle cevap vermeyiniz. İnternet Bankacılığı’na yapmış olduğunuz girişler güvenliğiniz için kayıt altına alınmaktadır.


İnternet Bankacılığı Güvenliği


 • Tarayıcı adres çubuğuna "http://www.nurolbank.com.tr" yazarak erişim sağlanmalı, İnternet Şube adresinin "https://internetsube.nurolbank.com.tr" ile başladığından emin olunmalıdır. İnternet Şubesi sayfalarının tümünde, tarayıcınızın sağ alt veya üst köşesinde bir kilit işareti bulunmalıdır. İşaretin üzerine tıklandığında, sayfanın SSL ile şifrelendiğini ve sitenin Nurolbank'a ait olduğunu belirten ifadeler yer almalıdır.
 • İnternet Bankacılığı oturumunuz esnasında 5 dakika süreyle işlem yapmadığınız takdirde, bir ikaz penceresi çıkacak ve işlemlere devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. 1 dakika içerisinde bu pencereye de herhangi bir yanıt vermediğiniz veya "Oturumu Kapat" seçeneğini tıkladığınız durumlarda oturumunuz kapatılacaktır. İşlemlere devam etmeyi seçerseniz, oturumunuz kaldığı yerden devam edecektir.
 • İnternet bankacılığı işlemlerinizi, güvenliğinden emin olmadığınız halka açık alanlardan (internet cafe vb.) veya başkalarına ait bilgisayarlardan yapmayınız. Halka açık bilgisayarlarda, hesap bilgilerinizi ve kişisel şifrelerinizi ele geçirmek amacıyla kullanılan çeşitli programların yüklenmiş olması riski vardır.
 • Son dönemde ortaya çıkan bazı yazılımlar, bilgisayar klavyesinde basılan her tuşu kaydedebilmektedir (“log”layabilmektedir). Özellikle bilgisayarların çoklu kullanıldığı yerlerde (internet cafe, işyeri gibi…) rastlanabilen bu tip yazılımlardan olumsuz etkilenmemek için İnternet Bankacılığı'na giriş sırasında "Sanal Klavye" güvenlik uygulamasının kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu uygulama, İnternet Bankacılığı kullanıcı adı ve şifresindeki rakam bölümünü "sanal klavye" üzerindeki tuşları mouse ile tıklayarak girmenizi sağlar.
 • İnternet Bankacılığı Kullanıcı Adı, ve Şifre gibi size özel bilgileri kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşmayınız. Bu bilgileri yazılı olarak saklamayınız.
 • İnternet Bankacılığı'ndan çıkarken mutlaka "Güvenli Çıkış" butonunu kullanınız ve İnternet Bankacılığı'ndan çıktığınızdan emin olduktan sonra pencereyi kapatınız.

İnternet Bankacılığı giriş, SMS Doğrulama


Müşterinin sistemimizde kayıtlı olan cep telefon numarasına “Güvenlik Kodu” SMS olarak gönderilir. Güvenlik Kodu, kullanıcı tarafından ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.


 • Güvenlik Kodu tek kullanımlıktır.
 • Büyük-küçük harf kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • 3 dakika içinde ekran girişinin yapılması gerekmektedir.

Neden Güvenlik Kodu?


 • SMS Doğrulama'yı kullanabilmeniz için cep telefonunuzun yanınızda olması yeterlidir.
 • Uygulama, kullanıcı bilgilerinizden bağımsız olup, Güvenlik Kodu kendi cep telefonunuza gönderileceği için belirlemiş olduğunuz işlemler sizin dışınızda biri tarafından gerçekleştirilemez.